ROOSIDMüügitaimede nimekirja leiad SIIT


Meie rooside tootjaks on Mihkel Saare Puukool. Taimed on suured, võimsad ja kvaliteetsed nagu MIhkel Saarele omane. Kui soovid kvaliteeti siis KVALITEET = MIHKEL SAAR !!!

PEENRAROOSID - õied on suuremad kui pinnakatteroosidel, kuid väiksemad kui uus-, antiik- ja väärisroosidel. On korduvõitsejad. Vajavad vähem hoolt kui uus antiik ja väärisroosid. Kasutatakse nii rühmana kui üksikult.

UUS-ANTIIKROOSID - Kõige populaarsem rooside rühm. Õiekujult meenutab vanu inglise roose, kuid põõsad on kompaktsema ja tugevama kasvuga. Sobivad nii peenrale kui lõikeõiteks. Enamasti lõhnavad.

VÄÄRISROOSID - Suureõielised sordid. Sobivad hästi lõikeõiteks ja peenrasse. Antiqua, Dominica, Bahama, Fiji, Mauritius ja Malta seeriast, mis eristuvad teistest väärisroosidest oma madalama ja kompaktsema kasvuga. Sobivad hästi aiavaasidesse. Õitsev roosipõõsas on suurepärane kingitus!

PINNAKATTEROOSID - Väga hea talvekindlusega ja hea haiguskindlusega. Kasutatakse suuremate rühmadena suure värvilaigu saamiseks, sobivad ka aiavaasidesse, amplitesse. Väiksemate õitega, kuid väga rikkaiku ja pikema õitsemisajaga kui teised roosirühmad. Lõhnavad väga õrnalt või üldse mitte.

PARGIROOSID - Talvekindlad, kuni -30 kraadi. Karmimal talvel vajavad muldamist ja tugevamat tagasilõikust kevadel. Mõnedel sortidel on dekoratiivsed viljad. Võrreldes peenra- , pinnakatte- ja uus-antiikroosidega on pargiroosid lühema õitsemisajaga. Hansaland ja Robusta on ainsad korduvõitsejad.

MIHKEL SAARE PUUKOOLI ROOSIDEST:

 • Kvaliteetselt kasvatatud ja silmastamise teel paljundatud roosid on meie kliimas märksa vastupidavamad kui roosidest üldiselt arvatakse.
 • Kui oled algaja, siis alusta rooside kasvatamist pinnakatteroosidest. Need sordid on reeglina hea talvekindlusega, haigusekindlad ja õitsevad rikkalikult.
 • Kõik uuemad roosisordid (sordinime lõpus ®) on haigustele vähem vastuvõtlikud kui vanad litsentsivabad sordid. Eriti vastupidavad haigustele on ADR tähistusega roosisordid. Sel põhjusel ongi osad sordid hinnalisemad kui teised.
 • Ühe uue avamaaroosi aretamine vajab 8-10 aastat ja selleks tehakse ca 3000 käsitsi õie tolmendamist. Roosisortide litsentsitasud moodustavad 50 - 80% roosiistiku paljundamise hinnast.
 • Kõik Mihkel Saare puukoolis kasvatatud litsentsirooside tasud on sordiaretajatele ausalt makstud. Seda tõendab sordiaretaja originaaletikett taimede juures.
 • Hoolikalt valitud sordid maailma parimatelt sordiaretajatelt - Tantau, Kordes, Meilland, Poulsen, NIRP, Interplant.
 • 5 hinnarühma.
 • 80% sortimendist on litsenseeritud roosisordid.
 • Rikkalikult õitsvad roosid juba samal aastal.
 • AA kvaliteediga roosid C3,5; C4 ja C5,5 pottides. 
 • 3 - 5 põhioksa.

ROOSIDE ISTUTAMINE:

Roos eelistab päikeselist kasvukohta, vett hästi läbilaskvat, huumusrikast mulda (pH 5,5-6,5). Istutusauk kaeva diameetriga kuni 40cm ja sama sügav. Pealmine mullakiht tõsta labidalehe sügavuselt ühte hunnikusse ja alumine väheviljakas mullakiht teise. Pealmine mullakiht sega läbi istutusmullaga suhtes 1:1. Ühe roosi istutamiseks kulub 20-25L istutusturvast või musta mulda. Jäta istutamisel taime pookekoht 7-10cm allapoole mullapinda.

ROOSIDE TALVITUMINE:

Hilissügisel lõika peenraroosid 20-30cm kõrguselt tagasi. Roniroosid vabasta tugedelt ja painuta maha. Kuhja muld põõsaste ümber 15-25 cm kõrguselt ülesse. Õrnematele sortidele (kollased, oranzid sordid) kasuta katmiseks kuiva turvast ja lisa lume kogumiseks kuuseoksi.

 • Koostööpartnerid